Chodník na Korbaniu

Odtiaľ je vyznačený turistický chodník, ktorý vedie na jeden z najzaujímavejších vrchov v tejto oblasti – Korbaniu (894 m n. m., dávnejšie zvaný Patrola). Chodník je označený zelenou farbou. Nadleśnictwo Baligród v roku 2010 zlepšilo chodník: sú tu nové značky, lávky a mostíky.

Prevažná väčšina chodníka vedie tienistými lesnými oblasťami, čo je príjemné najmä v horúcich letných dňoch. V dolných častiach prechádza chodník cez niekoľko potôčikov.

Chodník je dobrým riešením predovšetkým pre turistov ubytovaných v Bukowci alebo v okolí, na výlet typu: tam a späť – to je najkratší výstup na tento čiastočne vyhliadkový vrchol. Trasa z opačnej strany, t. j. od Łopienki alebo Tyskowej, je oveľa dlhšia.

Korbania (alebo Patrola, Patryja) je pôsobivý vyhliadkový bod, aj keď máme odtiaľ výhľad len na sever a východ. Severným smerom je výborne vidieť jazero Solina, priehradu, Polańczyk, Myczków a ďalšie okolité dediny, na východe pásmo Żukowa a výrazná Magura Łomniańska.

Korbania

Napíšte nám komentár

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *