Bieszczadské bicyklové dreziny – trať 108

Trať 108 je trať spájajúca stanicu Stróże so stanicou Krościenko a hraničným priechodom v tejto obci. Trať postavili v roku 1872 na základe rozhodnutia orgánov rakúskeho cisárstva. Spojila Prvú uhorsko-haličskú železnicu so železničnou traťou č. 96.

Dnes je to najväčšia turistická požičovňa bicyklových drezín v Poľsku na úseku 47 km od Zagórza do Krościenka so základňou v Uherciach Mineralnych, ktorá funguje od mája 2015.

Bieszczadské bicyklové dreziny je predsavzatie, ktoré v sebe spája cestovný ruch a lásku k tradíciám železníc. Táto – nepochybne – najkrajšia železničná trať v Poľsku je staršia ako 140 rokov! Jej čaro môžete obdivovať prejazdom po tomto úseku na bicyklových drezinách, poháňaných – rovnako ako na bicykli – silou svalov vlastných nôh. Sídlom požičovne je železničná stanica v Uherciach Mineralnych, ktorá sa nachádza na rázcestí cestných komunikácií veľkého obchvatu Bieszczad smerom na Ustrzyki Dolne a cesty vedúcej smerom k jazeru Solina do Soliny a Polańczyka. Zo stanice v Uherciach Mineralnych majú turisti možnosť vybrať si jazdu (podľa platného cestovného poriadku) v dvoch smeroch: na Ustrzyki Dolne alebo na Zagórz.

Trat 108

Napíšte nám komentár

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *